Sylwia Kubik “Tajemnica z przeszłości”

Czym jest tytułowa tajemnica z przeszłości? Z krótkiej informacji z tyłu książki wynika, że jest to dotyczący Ewy sekret. Jaki sekret może mieć Ewa? Czy w jej przeszłości kryje się coś, co może zniszczyć miłość, jaka coraz silniej łączy Ewę i Kamila? Bo oboje odważyli się przyznać, że kochają. Są ze sobą szczęśliwi. Ewa jest skrzywdzoną przez życie osobą, która jednak mocno stanęła na nogi. Wszystko zawdzięcza sobie, swojej ciężkiej pracy. Ale i życzliwości pana Bronka. W pracy nie chce wykorzystywać faktu, że Kamil ją kocha. Pracuje jak wszyscy. Los zaczyna jej sprzyjać. Do czasu. Bo los lubi rzucać kłody pod nogi i sprawdzać siłę uczucia czasem aż za mocno.

W międzyczasie do Żuławskich Specjałów przyjeżdża Anastazja, siostra Kamila. Ucieka przed jakimś traumatycznym wydarzeniem, w które się wpakowała. Jest bardzo z tego niezadowolona i pogardliwie traktuje wszystkich wokół. Ale czas działa na jej niekorzyść. A właściwie … na korzyść. 😃  Bo Nastka “lubiła wygodne życie. Stanie przy garnkach nie wpisywało się w krąg jej zainteresowań. Zresztą tych to właściwie miała niewiele: ubrania, makijaże, imprezy. Na studia poszła ze względu na rodziców. I na koleżanki, które zapewniały, że studenckie balangi nie mają sobie równych. Nie kłamały. Było rewelacyjnie … do czasu, gdy przez Julkę i jej pomysły wszystko się skomplikowało”. Ale kilka tygodni poza Warszawą dało Nastce do myślenia. Powoli zmieniała swoje nastawienie do wszystkiego, zaczęła się nad sobą i swoim życiem zastanawiać. Poza tym coraz bardziej jej uwagę zaczął zwracać Antek, który nadal usiłuje zdobyć względy Ewy.

W Krasnymstawie pojawia się nieoczekiwanie Agnieszka. Dziewczyna z przeszłości Ewy. Agnieszka szantażem zmusza Ewę do pomocy. Na czym ta pomoc polega? Ano na tym, że Ewa załatwia jej darmowy nocleg i darmowe jedzenie. Niestety – wizyta Agnieszki ma katastrofalne skutki …

“To, co nam się na pierwszy rzut oka wydaje oczywiste, wcale takie nie musi być”. Ten motyw przewija się przez całą historię. Bardzo łatwo jest osądzić kogoś na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza wtedy, kiedy chce się kogoś pognębić, na kimś odegrać, kogoś pozbyć czy zrobić sensację. To spotkało Anastazję. Dlatego w chwili, kiedy Małgorzata wykorzystuje Agnieszkę, by pozbyć się Ewy z życia Kamila, to właśnie jego siostra otworzy mu oczy, opowiadając co się jej przytrafiło. “To, co nam się na pierwszy rzut oka wydaje oczywiste, wcale takie nie musi być”.

Czy Kamilowi i Ewie uda się porozumieć i wyjaśnić nieporozumienia? Co stanie się z Agnieszką, która ma wyraźną chrapkę na bogatego właściciela Żuławskich Specjałów? Czy Antek zdobędzie wreszcie względy zranionej Ewy? A co z Nastką, spoglądającą coraz częściej w stronę Antka?

 

Tom I  http://ksiazkazostawiaslad.pl/index.php/2022/08/16/sylwia-kubik-krok-do-milosci/

Tom III  http://ksiazkazostawiaslad.pl/index.php/2022/08/16/sylwia-kubik-w-cieniu-wierzb/

One Comment

  1. Sylwia said:

    Pięknie podsumowane. Dziękuję.

    16 sierpnia, 2022
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.