Maja Drożdż “Nie uciekaj”

Rzadko kiedy pochłaniam książkę tak jak “Nie uciekaj”. Zaczęłam czytać nie podejrzewając z jakimi emocjami przyjdzie mi się zmierzyć. Historia jakich wiele. Pojawia się dziewczyna, która ucieka przed brutalnym facetem, który na pewno ją maltretował. Trafia do domu innego faceta, z którym na początku się nie dogaduje, wręcz go nie znosi, ale potem na pewno będą żyć nie tylko w wielkiej przyjaźni. No i … nic z tego. W miarę rozwoju sytuacji nic nie jest takie jak być powinno – czyli nic nie zgadza się ze schematem, który przyjęłam na początku.

Nicole, bohaterka książki, to dziewczyna uciekająca nie tylko przed brutalnym mężczyzną. Ona ucieka także przed sobą samą. Przemoc, której doświadczyła, spowodowały, że zatraciła wiarę w swoją wartość przede wszystkim jako człowieka, a co dopiero jako kobiety. Trafiając do domu Grega Nicole znajdzie się w innym świecie. Poruszając się początkowo po omacku wśród ludzi, którzy nie chcą jej skrzywdzić, wręcz odwrotnie, chcą ją chronić – w co trudno jej początkowo uwierzyć – nauczy się stopniowo wierzyć w siebie. Zacznie pracować, znajdzie przyjaźń i miłość. Przestanie w końcu uciekać przed sobą samą, także od ludzi, kiedy zdarzy się coś co ją niepokoi lub denerwuje – tak jak przedtem, kiedy w takich wypadkach znikała bez słowa uważając, że jest nic nie warta, nie warta tego by walczyć o swoje, nie warta czyjejś uwagi. Kiedy jednak historia zaczyna powoli się wyprostowywać i zmierzać do szczęśliwego zakończenia zdarzy się coś, co postawi nie tylko Nicole przed wyborem; wyborem, który zadecyduje o życiu nie tylko jej.

Po przeczytaniu długo jeszcze nosiłam w sobie historię Nicole i jej przyjaciół zastanawiając się, jaką decyzję podejmie? Co stanie się w drugiej części – “Nie rezygnuj”?

Maja Drożdż zadbała o każdego uczestnika Book Touru. Do każdego napisała imienną kartkę z pięknymi życzeniami, każdy dostał też zakładkę. Poczułam się naprawdę zaopiekowana przez autorkę.

Chciałam zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Przepiękna okładka. Minimalistyczna. Utrzymana w ciemnej tonacji. Tylko sukienka kobiety jest w pięknej niebieskiej tonacji. Zdecydowanie przyciąga wzrok.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.